Zaloguj

Wiadomości

Jesteś tutaj:Gorehound>Filmy>Wiadomości>Dwie Śmierci Beaty [Patronat Medialny]

Dwie Śmierci Beaty [Patronat Medialny]

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dwie Śmierci Beaty – niezależna, polska produkcja filmowa osadzona w klimacie czarnej komedii z elementami horroru. 30-minutowy obraz gdzie będzie można dostrzec elementy z kaset VHS, inspirowany tytułami takimi jak Braindead czy Night of The Living Dead. W obsadzie m.in. Artur Barciś oraz Karolina Bacia. Krótki zarys fabuły wygląda następująco: „50-letni Albert jest niezadowolony ze swojego życia. Pewnego dnia postanawia coś zmienić – planuje morderstwo swojej żony. Zwraca się z prośbą o pomoc do swojego brata, który pracuje w Spalarni Zwłok…”. Mało słychać w naszym kraju o produkcji horrorów, tak więc nowo powstałym inicjatywom staramy się pomagać jak tylko możemy, jako, że sami jesteśmy fanatykami gatunku jakim jest horror. Dlatego po raz pierwszy w historii naszej działalności obejmujemy patronatem medialnym serwisów Horrorcore.pl; Snuff MuSick oraz Gorehound.pl projekt filmowy – Dwie Śmierci Beaty.

GATUNEK I METRAŻ: Czarna Komedia, Horror | 30 minut

KRÓTKI OPIS FABUŁY: 50-letni Albert jest niezadowolony ze swojego życia. Pewnego dnia postanawia coś zmienić – planuje morderstwo swojej żony. Zwraca się z prośbą o pomoc do swojego brata, który pracuje w spalarni zwłok…

INSPIRACJE – KINO GORE, VIDEO NASTIES, POLSKA SZKOŁA ZIMNEJ WÓDY

 • Martwica Mózgu – reż. Peter Jackson – przez swój klimat, ogółem tandetną realizację, ten film stał się naszą Biblią. Bohater Albert, podobnie do Lionela z Martwicy Mózgu będzie pokracznym fajtłapą zdominowanym przez kobietę.

 • Beata – pomysł: Michu Szczepański – niedokończony komiks, którego akcja stała się głównym trzonem fabularnym Dwie śmierci Beaty. Czerpie głównie z czarnej komedii, po części z kiczowatej kultury filmów klasy B.
 • Noc żywych trupów (1968) – reż. George A. Romero – po upadku meteorytu na Ziemię powstaje promieniowanie, które podobnie jak w Dwóch śmierciach Beaty zmienia… wiele ;)

 • Twórczość Edwarda WoodaPlan dziewięć z kosmosu, Narzeczona Potwora – jako najgorszy reżyser w historii, tworzył masę gniotów. Gniotów, które są definicją tandety i niskiego budżetu.
 • Evil Eye – wyk. Franz Ferdinand – utwór, do którego teledysk został nakręcony w klimacie starych filmów grozy z ery VHS-u. Jest to ciekawa propozycja pod względem stylistyki gore i kiczowatego oświetlenia.
 • Dom zły – reż. Wojciech Smarzowski – polskość w kinie i mroczny klimat, który mamy zamiar utrzymać również w naszym filmie.

 • Wesele – reż. Wojciech Smarzowski – esencja polskości i zimnej wódy, podobnie jak w Domu złym.

CHARAKTERYZACJA

Wosk fx, sztuczna krew, cienie do oczu. Inspirujemy się polskimi kanałami Youtubowymi takimi jak Red Lipstick Monster oraz Agnieszka Grzelak Beauty. W miarę możliwości stosować będziemy domowe sposoby na realistyczne kreacje zombie, jednak nie zabraknie nam również specjalistycznych produktów charakteryzatorskich takich firm jak m.in. Kryolan.

POSTACI

 • Albert (50 lat) – Artur Barciś - szczupły, średniej długości włosy, szatyn. Boi się swojej żony, nerwowy.
 • Beata (45 lat) – Anna Bielecka - ogromna nadwaga, wiecznie narzekająca, wydaje pieniądze na głupoty i jedzenie. Żona, która posiada pełną władzę nad Albertem.
 • Diana (lat 25) – Karolina Bacia - przebiegła, kierująca się zachciankami, flirciara. Dziewczyna, która podoba się Albertowi.
 • Stanisław (lat 60) – Maciej Gruszczyński - Lekko ześwirowany, starszy brat Alberta.
 • Młody Albert (24 lata) – Filip Milczarski

 DWIE ŚMIERCI BEATY NA FACEBOOKU

Polecamy

Zaloguj lub Załóż konto