Zaloguj

Wiadomości

Jesteś tutaj:Gorehound>Filmy>Wiadomości>Powstaje serial "Noc Oczyszczenia"

Powstaje serial "Noc Oczyszczenia"

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Głowa projektu zrzuciła bombę podczas wywiadu.

James DeMonaco, pomysłodawca/scenarzysta/reżyser serii, w trakcie rozmowy z redaktorem Cinema Blend przyznał, że serial wyszedł już poza etap planowania. Gdy spytano o to, czy zastanawiał się, czy Noc Oczyszczenia możnaby było przekuć w serię dla TV, ze względu na jej spory potencjał, odpowiedział: "Zabawne, że o to pytasz. Tak! Nie będzie to antologia, raczej przeplatające się antologie. Przyszli do mnie z pytaniem czy zrobilibyśmy serial, a mój pomysł był taki, że stworzy się z sześć lub siedem przeplatających się historii. Będą na siebie nachodzić w różnym czasie, będą też retrospekcje."

DeMonaco mówi, że przewidywany czas łączny to 10 godzin (więc około 10 odcinków). Dzięki temu będzie w stanie dodać odpowiednią głębię, na którą 90 minut filmu kinowego mu nie pozwalało.

"To nie było wystarczająco długo, aby można wprowadzić wszystkie wydarzenia i wyjaśnić ich złożoność, która posuwa ludzi do wyjścia na ulicę aby oczyszczać. Niezależnie od tego, czy dla chęci zemsty, czy kierowany innymi uczuciami, używając w narracji retrospekcji, zaczynamy w Noc Oczyszczenia i cofamy się do wydarzeń, które sprawiły, że bohater jest w takim a nie innym położeniu. Widzimy parę, która rzuca się sobie do gardeł w tą noc, ale dowiadujemy się co sprawiło, że mąż chce zamordować swoją żonę - czy chodzi o zdradę, podejrzenia, czy problemy finansowe. Myślę, że to będzie interesujące, pokazanie tych historii, skomplikowanych historii, które doprowadzają do tego, że ktoś ostatecznie chwyta za pistolet czy nóż i idzie zabijać. Myślę, że jest mnóstwo świetnych rzeczy które będziemy mogli pokazać w 10 godzin."

Na pytanie jaki status ma w tym momencie serial James stwierdza:

"Sprawa jest już dość daleko posunięta, Nie mogę chwilowo powiedzieć, na jakich zasadach to wszystko się odbywa, bo w tym momencie uzgadniamy budżet i inne kwestie czysto finansowe. Myślę, że osoby wykładające pieniądze traktują tą sprawę (powstania serialu) bardzo poważnie."

W trzeciej części (nasza recka TUTAJ) fabuła zamyka się kilkoma sporymi pytaniami o to, czego można się dalej spodziewać, ciekawe, czy twórcy będą ją kontynuować, czy skupią się fabularnie na poprzedzających trójkę Nocach.

Niezależnie od obranego kierunku Noc Oczyszczenia szybko się nie skończy. Choć kwestia serialu stawiać może pewien znak zapytania o przyszłość marki w salach kinowych, pewnym jest, że producenci jeszcze przez kilka lat mogą doić Purge, bo zarabia ogromne pieniądze. Pierwsza część przy budżecie 3mln$ zaobiła ponad 89mln. Jej sequel sfinansowany za trzykrotną wartość kosztów jedynki przyniósł zysk rzędu niemal 112 mln$ a najnowsza część, Election Year, wyprodukowana za 10 mln. zgarnęła ich 115.

Polecamy

Zaloguj lub Załóż konto