Zaloguj

Wiadomości

Jesteś tutaj:Gorehound>Filmy>Wiadomości>"Prometeusz" 2 to już nie "Prometeusz"

"Prometeusz" 2 to już nie "Prometeusz"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

A marka zmienia tytuł na bardziej bliski sercom fanów.

Ridley Scott od jakiegoś czasu już gadał o sequelu jednej ze swoich ostatnich superprodukcji. Po zawodzie jaki zgotował widzom przy koazji jedynki, a szczególnie fanom Obcego, którzy liczyli na więcej powiązań, najwyraźniej postanowił pójść na rękę. Już oficjalnie kontynuacja Prometeusza zrywa z jego marką, bo tytuł filmu to Alien: Covenant.

Fabuła prezentuje się następująco: Załoga statku kolonizacyjnego Covenant wyrusza na odległą planetę, która ma być ich rajem, ale naprawdę jest mrocznym, niebezpiecznym światem. Jej jedynym mieszkańcem jest syntetyk David, ostatni ocalały z ekspedycji Prometeusz.

Brakuje tu oczywiście głównej bohaterki części pierwszej, choć plotki głoszą, że ma się pojawić. W przeciwieństwie do poprzednika, tym razem Ridley wraz z Johnem Loganem (Gladiator, Penny Dreadful) mają czuwać nad każdym aspektem produkcji.

Mamy też ujrzeć dwie nowe formy ksenomorfa, obie ewolucyjnie przed znaną z serii Obcy. Jedna wręcz dosłownie, bo za jej wzór ma słuzyć projekt Gigera nieużyty w pierwszym filmie.

Czy Scott uratuje trylogię, która stanęła pod znakiem zapytania po negatywnym odbiorze Prometeusza, czas pokaże. Film wejdzie na ekrany 6 października 2017.

Polecamy

Zaloguj lub Załóż konto