Zaloguj

Wiadomości

Jesteś tutaj:Gorehound>Gry>Wiadomości>Lovecraftowe nowości od Galakty

Lovecraftowe nowości od Galakty

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Powrót lovecraftowej przygody w nowym wydaniu, oraz zapowiedziane dodatki.

Horror w Arkham: Gra Karciana

Największa (zarówno pod względem popularności, jak i objętości) gra Fantasy Flight Games związana z mitologią Cthulhu - Horror w Arkham, powraca. Ale nie jako druga edycja, w temacie jakiejkolwiek kontynuacji planszówki panuje cisza. Fantasy Flight Games zapowiedziało jednak szybszą i bardziej "kameralną" edycję gry. Tytuł pojawi się też w formie karcianki bazującej na budowaniu talii.

Nie będzie to jedyny aspekt, gdyż tworcy obiecują, że kłada duży nacisk na warstwę fabularną i przeżywanie przygody, co nie jest w tej kategorii gier zbyt popuplarnym  zabieciem. Cytujac polskiego dystrybutora, firmę Galakta: Najważniejsze przy projektowaniu tej gry było oddanie w ręce graczy narzędzia, które zbuduje niesamowity nastrój grozy i da wolność, jakiej jeszcze nie było w grach karcianych.

Kolejnym novum ma być tryb kampanii. Co prawda gra oferuje możliwość grania pojedynczych scenariuszy bez skupiania się na całokształcie historii, dopiero granie ich po kolei w formie zbliżonej do sesji RPG pozwoli zasmakować całości przedwiecznej grozy przemykającej po ulicach przeklętego miasta. Co więcej, bohaterowie bedą zdobywać doświadczenie, które wpłynie na zestaw posiadanych umiejętności, możliwości posługiwania się przedmiotami i zaklęciami.

Niestety, nie nacieszymy się tym tytułem w szerszym gronie. Horror w Arkham: Gra Karciana jest przeznaczona tylko dla 1-2 graczy. Może przyszłe rozszerzenia to zmienią, ale póki co, nie zapraszałbym całej ekipy na kampanię.

Premierę gry przewidziano na czwarty kwartał tego roku, Galakta obiecuje, że zrobi wszystko aby gra ukazała się u nas równo z premierą światową. Przy okazji, nawiązują, iż tak samo postarają się zrobić z dodatkami, jakich niewatpliwie się Horror W Arkham: Gra Karciana doczeka (pamiętając, że pierwotny Horror w Arkham dostał aż dziewięć dodatków, w tym cztery duże, potencjał jest ogromny).

horror w arkham

Prev
1/3 Next »

Polecamy

Zaloguj lub Załóż konto