Zaloguj

Wiadomości

Jesteś tutaj:Gorehound>Gry>Wiadomości>Twórcy "Evolve" i "Left 4 Dead" tworzą horror pod VR

Twórcy "Evolve" i "Left 4 Dead" tworzą horror pod VR

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zainteresowych czeka terapia radzenia sobie z własnymi lękami.

Turtle Rock Studios wpadło na pomysł wykorzystania sprzętu do wirtualnej rzeczywistości jako sposobu na radzenie sobie ze strachem. Proponowany przez nich tytuł nie będzie typowym horrorem. Etapy, które będzie pokonywał gracz będą swą konstrukcję opierać o jedną z powszechnych fobii. To sprawi, że trafimy na przykład na szczyt strzelistego wieżowca, by na skraju dachu walczyć z przeciwnikami i lękiem przed wysokościami. Trafimy też do pustego domu, nawiedzonego przez ducha, a grafika koncepcyjna z gry sugeruje, że zmierzymy się między innymi z lękiem przed klaunami.

Face Your Fears nie będzie cechować się długim gameplayem, zgodnie z tym co sugerują wydawcy, wspominający o tym, że sprzęt VR nadaje sięna krótkie, intensywne sesje, kolejne rozdziały nie będą się ciągnąć, a dostarczać emocje w pigułce.

Planowana data premierey to tegoroczne Halloween.

Turtle Rock równocześnie produkuje drugą grę pod VR - Other Worlds. Będzie to walker mający za zadanie głównie odstresowanie i zrelaksowanie gracza, więc my nie będziemy mu poświęcać miejsca ;)

Polecamy

Zaloguj lub Załóż konto