Zaloguj

Zapowiedzi

Jesteś tutaj:Gorehound>Gry>Zapowiedzi>The Evil Within - nowy horror od twórcy resident evil

The Evil Within - nowy horror od twórcy resident evil

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Co wiemy o nowym horrorze autorstwa Shinji Mikami?

Każdy fan Resident Evil powinien już zacierać ręce na The Evil Within - najnowszą produkcje studia Tango Gameworks.

W grze wcielimy się w detektywa imieniem Sebastian Castellanos, który wraz ze swoimi partnerami został wysłany na miejsce zbrodni do małego miasteczka. Niestety zostają ofiarami ataku, po którym naszym bohater traci przytomność i budzi się... zawieszony w rzeźni, wśród wiszących na hakach ludzkich zwłok. I tu zaczyna się prawdziwa walka o życie, w świecie opanowanym przez najbardziej krwawe i obrzydliwe kreatury.

Sama rozgrywka będzie polegać na próbie przetrwania, co wcale nie będzie łatwe zważywszy na fakt, że często będziemy musieli pozostać w ukryciu, a wszelkie zasoby będą bardzo ograniczone. Oczywiście będziemy mieli dostęp do broni, w tym palnej, jednak amunicja nie będzie czymś co łatwo znajdziemy na swojej drodze, więc każdy strzał będzie musiał być dobrze przemyślany. Oprócz tego będziemy mogli własnoręcznie tworzyć pułapki, które pomogą nam w walce, oraz wykorzystywać otoczenie w celu odwracania uwagi przeciwników. Nie zabraknie również typowych zagadek, znanych właśnie z serii Resident Evil.

Atmosfera gry jest bardzo ponura i tajemnicza, a zakrwawione klaustrofobiczne pomieszczenia tylko potęgują uczucie zaszczucia. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wpływanie wydarzeń w grze na psychikę bohatera. Emocje Sebastiana będą grać kluczową role w kreowaniu klimatu i postrzegania przez nas świata.

Grę napędza usprawniony silnik id Tech 5, który do tej pory znany jest z tytułu Rage. Po obrazkach i pierwszych gameplayach można przyznać, że gra wygląda naprawdę świetnie. Możecie sami się o tym przekonać oglądając poniższy trailer oraz pierwsze 12 minut z gry. Emocje gwarantowane!

The Evil Within pojawi się 26 sierpnia 2014 roku na PC, PS4, PS3 oraz X360.

   

Polecamy

Zaloguj lub Załóż konto