Zaloguj

Recenzje

Jesteś tutaj:Gorehound>Komiksy>Recenzje>"Caliban"#1 - recenzja

"Caliban"#1 - recenzja

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Bierzemy pod lupę startującą serię Avatar Press

Garth Ennis, wizjoner komiksowego horroru, tym razem na warsztat wziął się za science fiction. Inspirowany choćby serią o Obcym Caliban zaczyna się powoli, aby rozpocząć trzęsienie ziemi.

Pustka 24/7

Narratorem historii jest Nomi, oficer na statku kosmicznym Caliban. Funkcją tej jednostki jest transport górników, geologów i innych pracowników potrzebnych przy zakładaniu i funkcjonowaniu stacji wydobycia surowców na innych planetach. Myśleliście, że kosmiczne podróże to przygoda? Nic bardziej mylnego, załoga transportowca odbija kolejne godziny na swoich służbach patrząc w niezmienną pustkę za oknami, lub nudne wykresy na monitorach. Tak jak w klasyku o ksenomorfie, tutaj to tylko praca, jak każda inna. Nudna, nie wymagająca zaangażowania, i nie dająca satysfakcji.

Podczas gdy pracownicy potrzebni na powierzchni planet śpią w stazie, Nomi i reszta pracowników dba o to, żeby Caliban trzymał kurs i usuwa drobne usterki. Zlecenie jak każde inne, aby pokonać kolosalne odległości uruchamia się napęd warp i czeka aż pojawimy na miejscu. tym razem, niestety, Caliban będzie na kursie kolizyjnym.

Czerwień i błękit

Za stronę graficzną komiksu odpowiada Facundo Percio, który bardziej znany może być z Anna Mercury lub Fashion Beast. Szkice są wykonane dokładnie i dynamicznie. Jeśli chodzi o kolory dominuje czerwień i błękit, potęgujące w świetny sposób wrażenie klaustrofobicznych przestrzeni statku.

Ciężko powiedzieć wiele o scenariuszu na podstawie pierwszego zeszytu, poza tym, że po początkowym uśpieniu czujności uderza z dużą mocą nagła tragedią jaka spotyka załogę, by przerodzić się w abstrakcyjny horror, z którym będą musieli się zmierzyć. Po zapoznaniu z głównymi bohaterami jesteśmy od razu rzuceni w wir wydarzeń a końcówka spina te dwadzieścia stron serią pytań o co w ogóle chodzi.

Caliban #1 jest dobrym pilotem serii i przedstawia ciekawy zalążek fabuły, której rozwinięcie chce się poznać.

 

Dane:

SCENARIUSZ: Garth Ennis
RYSUNKI: Facundo Percio
WYDAWCA: Avatar Press
CENA: $3.99
WYDANO: 2 kwiecień 2014
 

 

Zeszyt do dostania na www.Comixology.com.

 

Polecamy

Zaloguj lub Załóż konto