Zaloguj

Recenzje

Jesteś tutaj:Gorehound>Komiksy>Recenzje>"Caliban"#2 - recenzja

"Caliban"#2 - recenzja

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Drugi zeszyt kosmicznego horroru od Avatar.

Nowy numer zdecydowanie stawia na akcję. Ciężko z resztą o inne poprowadzenie fabuły po tym co się stało na końcu numeru pierwszego. Załoga zastaje swój statek pochłonięty w ułamku sekundy przez inną jednostkę, która przemieszczała się na kursie kolizyjnym. Po spotkaniu w tym samym miejscu materie łączą się w jedno, przecinając ludzki transportowiec. Dla wielu ludzi w tym miejscu podróż się kończy, mniej lub bardziej efektownym zejściem z tego świata. Główni bohaterowie mają mniej szczęścia. Część z nich znajduje się już na pokładzie statku obcych, co odkrywają z przerażeniem, nie mniejszym niż gdy zdają sobie sprawę, z tego jaki ładunek transportuje owy pojazd.

Trzęsienie ziemi zapoczątkowane w Caliban #1 trwa w najlepsze a postacie zaczynają powoli dochodzić do tego co właściwie się stało. Fabuła zmierza po linii prostej, nie ma tu miejsca na twisty, a ponowny cliffhanger wieńczący numer jest dość przewidywalny i podobne akcje widziałem już parokrotnie w wielu mediach.

Nie zmienia to faktu, że te parędziesiąt stron ucieka bardzo szybko i przyjemnie. A Lovecraftowy klimat sączący się z grafik obiecuje przynajmniej ciekawy rozwój wydarzeń. Po raz kolejny graficznie jest bardzo dobrze. Niebieska poświata podkreśla chłód i odcięcie ofiar katastrofy, a także brak funkcjonujących systemów potrzebnych im do przeżycia. Caliban raczej stroni od scen gore, choć pokazuje dość przerażające rzeczy jakie spotkały pasażerów. Nie ma co jednak ostrzyć zębów na jakieś jadące po bandzie sceny.

Trochę szkoda, że wydarzenia nie dzieją się szybciej, bo jednak na kadrach numeru drugiego nie posunęliśmy się znacznie do przodu. Starano się stworzyć duszny i tajemniczy klimat. Wyszło, ale kosztem tego, że mimo ciągłej akcji nie jestem w stanie określić czy stało się coś ważnego. Nie licząc pomysłowości w przedstawieniu scen Caliban #2 nie radzi sobie jako samodzielny zeszyt w warstwie fabularnej. Ale jako kilkunastominutowa rozrywka pełna prostej akcji już tak.

 

Dane:

SCENARIUSZ: Garth Ennis
RYSUNKI: Facundo Percio
WYDAWCA: Avatar Press
CENA: $3.99
WYDANO: 7 maj 2014
 

 

Zeszyt do dostania na www.Comixology.com.

 

Polecamy

Zaloguj lub Załóż konto