Zaloguj

Wiadomości

Jesteś tutaj:Gorehound>Komiksy>Wiadomości>Hulu zamawia pilota serialu "Locke & Key"

Hulu zamawia pilota serialu "Locke & Key"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nie mający szczęścia do adaptacji tytuł powoli wychodzi na prostą.

Coś się poważnie ruszyło, platforma VOD, Hulu zaklepała pierwszy odcinek serialu na podstawie serii Locke & Key. To nie jedyna dobra wiadomość, reżyserem pilota będzie Scott Derrickson (reżyser marvelowskiego Doktora Strange, a także Sinister i Egzorcyzmów Emily Rose). Producentem będzie Carlton Cuse (Bates Motel, Wirus), który przepisał komiks na scenaruisz wraz z autorem oryginału, Joe Hillem. Jesli pilot wypali i zostanie zamówiony pełen sezon Derrickson ma zostać na dłużej i przyłożyć rękę także do reszty odcinków, zanim powróci na łono Marvela.

Locke & Key opowiada historię rodzeństwa, które po tym jak zamordowano ich ojca musi wraz z matką przeprowadzić się do rodzinnej posiadłości. Tam odkrywają klucze oraz drzwi, które dają nadnaturalne zdolności, ale w posiadłości zyje coś jeszcze, a klucze nie są wcale błogosławieństwem. Stworzona przez Joe Hilla (syn Stephena Kinga) i Gabriela Rodrigueza seria była ciepło przyjęta przez czytelników i krytyków, zdobyła prestiżowe nagrody, Eisnera i British Fantasy Award.

To nie jedyna próba przeniesienia tej serii na ekran. Stacja FOX nakręciła parę lat temu pilot serialu, jednak rozmyśliła się z produkcji. Co ciekawe, pilot został wyświetlony podczas ComicCon 2011 i został bardzo dobrze przyjęty. Później wspominano coś o filmie, jednak ten projekt również upadł. Wtedy jednak Joe Hill wspomniał właśnie, że upatruje potencjału na serial. Poza Locke & Key z twórczości Hilla miał zostać zaadaptowany na serial tytuł NOS4A2. O nim jednak od dłuższego czasu jest cicho.

Hulu już maczało palce w konwencji serii grozy, w 2016 wydano na tej platformie serial Freakish (zwiastun TUTAJ).

Polecamy

Zaloguj lub Załóż konto