Zaloguj

Wiadomości

Jesteś tutaj:Gorehound>Komiksy>Wiadomości>"Wormwood: Gentleman Corpse" zaadaptowane do TV

"Wormwood: Gentleman Corpse" zaadaptowane do TV

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kolejny komiks doczeka się serialu.

Tym razem jednak animowanego. Wormwood w wersji telewizyjnej zostanie napisane przez twórcę Simpsonów, Davida M. Sterna. Autor komiksu, Ben Templesmith, będzie pełnił funkcję konsultanta podczas produkcji.

Wormwood: Gentleman Corpse miesza komedię i horror w odpowiednio groteskowy sposób. Opowiada o stworzeniu, robaku, który porusza sie między światami i ratuje nasz przed nadnaturalnym zagrożeniem. Sam nie ma wielkiej mocy, jednak jego umiejętność, jaką jest przejmowanie kontroli nad ciałem, w którego głowie się zagnieździ, pomaga mu przezwyciężać przeszkody. Jako typowy gentleman, Wormwood preferuje dobrze ubrane i odpowiednio prezentujące się ciała.

Autorem serii jest Ben Templesmith, który napisał, naszkicował i pokolorował ją samodzielnie. Templesmith jest uznanym autorem, zdobył kilka nagród, w tym Międzynarodowej Gildii Horroru, a także był wielokrotnie nominowany do nagrody Eisnera (najbardziej prestiżowa nagroda w branży). Jest także autorem/współautorem wielu innych znanych serii, jak choćby 30 Dni Nocy, Silent Hill, Abramakabra, Hellspawn.

Polecamy

Zaloguj lub Załóż konto