Zaloguj

Wiadomości

Jesteś tutaj:Gorehound>Książki>Wiadomości>"Gra Geralda" Stephena Kinga trafi na wielki ekran

"Gra Geralda" Stephena Kinga trafi na wielki ekran

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jest już reżyser i scenarzysta.

Twórca filmu Oculus (pisaliśmy o nim TUTAJ), Mike Flanagan, zapowiedział, że zrealizuje filmową adaptację dość już starej noweli Stephena Kinga pod tytułem "Gra Geralda". Napisze też scenariusz wraz ze swoim kolegą Jeffem Howardem, z którym współpracował przy okazji wcześniejszej produkcji.

"Gra Geralda jest jednym z najintensywniejszych i przekonujących thrillerów jakie miałem okazje kiedykolwiek przeczytać, to był mój wymarzony projekt od wielu lat. Jestem bardzo podekscytowany faktem, że będę miał okazję przełożyć to doświadczenie na film." Mówi Flanagan.

Gra Geralda, napisana w 1992 roku, w Polsce wydana po raz pierwszy w 1994 opowiada o małżeństwie Jessie i Geralda Burlingame, które w chatce oddalonej od miasta zabawia się w łóżku. Mąż przypina żonę do ramy łoża kajdankami, jednak później staje się zbyt napastliwy i Jessie wypłaca mu kopniaka w klejnoty. Niestety, jest to jedną z przyczyn zawału na który Gerald umiera chwilę później, osuwając się na podłogę. Przykuta kobieta zaczyna walkę o życie, gdyż nie ma kto przyjść na ratunek.

Produkcja zacznie się latem tego roku.

 

Polecamy

Zaloguj lub Załóż konto