Zaloguj

Zapowiedzi

Jesteś tutaj:Gorehound>Książki>Zapowiedzi>"Upiór w Kamerze" - nowa pozycja naukowa na temat horroru

"Upiór w Kamerze" - nowa pozycja naukowa na temat horroru

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W lipcu nakładem Galerii Miejskiej Arsenał ukaże się książka Upiór w kamerze. Zarys kulturowej historii kina grozy autorstwa Magdaleny Kamińskiej.

Horrory kojarzą się zwykle z kinem klasy B i przez badaczy traktowane są po macoszemu. Napisana żywym językiem książka autorki Niecnych memów. Dwunastu wykładów o kulturze internetu pomoże odnaleźć regularność w sprzecznościach, absurdach i paradoksach, którymi rządzi się film grozy, uporządkuje zawikłaną i międzykulturową historię „kina lęków”, a wreszcie spróbuje przewidzieć jego przyszłość.

Dr Magdalena Kamińska wymieni również ambitnych przedstawiciel kina grozy, oraz przeanalizuje relacje pomiędzy wydarzeniami i zmianami zachodzącymi w społeczeństwach, oraz ich wpływem na interesujący nas gatunek. Książka nawiązuje do serii wykładów prowadzonych wcześniej przez panią doktor. Magdalena Kamińska to doktor nauk o Poznaniu i komunikacji, adiunkt w Zakładzie Badań nad Kulturą Filmową i Audiowizualną w Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Jest to publikacja, która daje szansę na zauważenie roli horroru w popkulturze i kulturze w ogóle, da wgląd w zmieniający się nieustannie gatunek. Publikację uświetniać będą rysunki poznańskiego artysty – Pawła Fliegera, składem i grafiką zajmie się Blanka Tomaszewska.

Polecamy

Zaloguj lub Załóż konto