Zaloguj

Zapowiedzi

Jesteś tutaj:Gorehound>Książki>Zapowiedzi>"Pan Mercedes" Stephena Kinga doczekał się zwiastunu.

"Pan Mercedes" Stephena Kinga doczekał się zwiastunu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zwiastun książki? Można i tak. Najnowsza powieść od Staphena Kinga ma trailer.

Jest wczesny poranek, w podupadłym mieście gdzieś na środkowym zachodzie stanów grupy bezrobotnych osób ustawiają się w kolejce przed budynkiem urzędu pracy, oczekując otwarcia. Nagle, bez ostrzeżenia ktoś w skradzionym Mercedesie z dużą szybkością wjeżdża w tłum, taranując niewinne ofiary, po czym wycofuje się i wjeżdża ponownie. Ośmiu ludzi umiera, piętnastu trafia do szpitala. Morderca ucieka.

W innej części miasta, wiele miesięcy później Bill Hodges, emerytowany policjant wciąż zadręcza się tą nierozwiązaną sprawą. Dostaje list w którym autor podaje się za sprawcę tej zbrodni i grozi zamiarem popełnienia jeszcze bardziej spektakularnej. Hodges przebudza się z emerytalnego letargu z zamiarem zapobiegnięcia tragedii.

Brady Hartfield całe życie mieszka w rodzinnym domu z matką alkoholiczką. Kochał uczucie jakie miał podczas miażdżenia ludzi pod kołami Mercedesa i chce poczuć to znowu. Tylko Bill Hodges, wraz z paroma niespodziewanymi pomocnikami jest w stanie ująć mordercę zanim uderzy ponownie. Czas działa na ich niekorzyść a kolejny atak, który planuje Brady, jeśli się powiedzie zabije i okaleczy tysiące osób.

Pan Mercedes zadebiutuje 3 czerwca na świecie, a dzień później w Polsce, nakładem wydawnictwa Albatros.

 

Polecamy

Zaloguj lub Załóż konto