Zaloguj

Zapowiedzi

Jesteś tutaj:Gorehound>Książki>Zapowiedzi>"Pan Mercedes" Stephena Kinga będzie pierwsza częścią serii

"Pan Mercedes" Stephena Kinga będzie pierwsza częścią serii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przyznał właśnie sam autor na swoim Twitterze.

Za pośrednictwem swojego oficjalnego konta, King poinformował, że Pan Mercedes jest pierwszą częścią planowanej trylogii. Główni bohaterowie powrócą za rok w opowieści Finders Keepers.

Pan Mercedes zadebiutował 3 czerwca na świecie, a dzień później w Polsce, nakładem wydawnictwa Albatros. Zbiera całkiem dobre opinie.

Jest wczesny poranek, w podupadłym mieście gdzieś na środkowym zachodzie stanów grupy bezrobotnych osób ustawiają się w kolejce przed budynkiem urzędu pracy, oczekując otwarcia. Nagle, bez ostrzeżenia ktoś w skradzionym Mercedesie z dużą szybkością wjeżdża w tłum, taranując niewinne ofiary, po czym wycofuje się i wjeżdża ponownie. Ośmiu ludzi umiera, piętnastu trafia do szpitala. Morderca ucieka.

W innej części miasta, wiele miesięcy później Bill Hodges, emerytowany policjant wciąż zadręcza się tą nierozwiązaną sprawą. Dostaje list w którym autor podaje się za sprawcę tej zbrodni i grozi zamiarem popełnienia jeszcze bardziej spektakularnej. Hodges przebudza się z emerytalnego letargu z zamiarem zapobiegnięcia tragedii.

Brady Hartfield całe życie mieszka w rodzinnym domu z matką alkoholiczką. Kochał uczucie jakie miał podczas miażdżenia ludzi pod kołami Mercedesa i chce poczuć to znowu. Tylko Bill Hodges, wraz z paroma niespodziewanymi pomocnikami jest w stanie ująć mordercę zanim uderzy ponownie. Czas działa na ich niekorzyść a kolejny atak, który planuje Brady, jeśli się powiedzie zabije i okaleczy tysiące osób.

 

Polecamy

Zaloguj lub Załóż konto